kopā jāizvēlas ne mazāk kā 2 KP (3 ECTS)

Studentiem veidojas izpratni par dabas resursu un sabiedrības ražošanas attiecībām. Studenti gūst zināšanas par piesārņojumu ietekmi uz vidi; iegūst prasmes par atkritumu savākšanas principiem; iemācās izprast vides politikas veidošanas principus. 

Kredītpunktu apjoms - 2(3 ECTS)

Studentiem tiek sniegtas zināšanas par pasaules redzējuma modeļiem, kuri veidojas atbilstoši industriālās sabiedrības attiecību attīstības rezultātā, kā tās ietekmē brīvā tirgus filozofija un demokrātijas attiecības, apgūst jaunākās teorijas, kurās risinātas sociālo pārmaiņu jautājumi, globalizācija un modernā kultūra, tradicionālo vērtību izmaiņas, sievietes loma mūsdienu sabiedrībā un politisko robežu pārdefinēšana. 

Kredītpunktu apjoms - 2(3 ECTS)

Studenti iegūst priekšstatu par lietišķo komunikāciju un tās formām; iemācās izprast dažādu saskarsmes paņēmienu nozīmi efektīvai lietišķajai mijiedarbībai; veidojas prasmes par lietišķā teksta veidošanas pamatnostādnēm un iemaņas lietišķo situāciju analīzē.
Tiek sekmēta studentu komunikatīvā pieredze, attīsta drosmi, pašpaļāvību, atbrīvotību un pārliecību. Praktiskā darbībā tiek pilnveidota saskarsmes un vadības pieredze attiecībās ar sadarbības partneriem.

Kredītpunktu apjoms - 2(3 ECTS)

Studenti iepazīstas ar personības izpratni psiholoģijā, personības pētīšanas metodoloģiju, kas palīdz apzināties un vadīt savu rīcību. Studenti gūst pamatzināšanas par indivīda un individualitātes jēdzieniem, kā arī saikni starp indivīdu un sabiedrību. Tiek sekmēta studentu komunikatīvā pieredze, attīsta drosmi, pašpaļāvību, atbrīvotību un pārliecību. Studenti apgūst praktiskās iemaņas personāla atlasē, darba motivācijas un apmierinātības ar darbu analīzē, vadītāju un darbinieku novērtēšanā, organizācijas kultūras diagnostikā. Praktiskā darbībā tiek pilnveidota saskarsmes un vadības pieredze attiecībās ar sadarbības partneriem.  

Kredītpunktu apjoms - 2(3 ECTS)